28 marca 2016

Kogo warto czytać w polskiej blogosferze? (Share Week 2016)

Dopiero co wielu z Was podzieliło się w gronie rodziny wielkanocnym jajkiem, a dziś ja chce się z Wami podzielić kilkoma blogami, bez których moje życie w sieci (ale i poza nią!) byłoby jakościowo gorsze. Kolejność przypadkowa, a opisy krótkie, żebyście mieli czas poczytać dzisiaj ich właśnie. No i wszyscy z Polski, chociaż i tak miałam problem z wyborem. Więcej o akcji Share Week – u jej twórcy, Andrzeja Tucholskiego, zdążycie jeszcze przygotować własne zestawienia!

Proseksualna

Bylibyśmy znacznie szczęśliwszym gatunkiem, gdybyśmy lubili swoje ciała bardziej, a mniej wtrącali się w fizyczność innych. Nikt nie ma obowiązku zachowywać się i wyglądać zgodnie z naszymi oczekiwaniami. No i Natalia ma misję, bo pisze o tym jak ciała lubić solo, we dwójkę i w większych konfiguracjach.

Lady Pasztet

Kasia ma dla Was łamiącą wiadomość: albo wszyscy jesteśmy feministami, albo komuś się coś pomyliło.

Wiktor Dynarski – the Agender Agenda

Chcecie wiedzieć co dzieje się w świecie aktywizmu, w którym literka T nie zawsze znajduje swoje miejsce w LGBTQ+? Wiktor był tam, zrobił to, napisał o tym. Nie spał. On chyba nigdy nie śpi.

TransOptymista

Marcin ma czasem ryzykowne zdanie w tęczowej branży, czytając jego teksty dłuższy czas można zobaczyć, że kiedy się nie jest heteronormatywnym, to przeżywa się zmagania nie tylko z otaczającą rzeczywistością, ale z samym sobą. I nawet drugi queer czasem bezradnie rozkłada ręce. Różni, ale równi.

Psycholog pisze

Monika odwala kawał dobrej roboty. Nie tylko jest świetnym psychologiem, ale jest po prostu dobrym człowiekiem. Czuję się uhonorowana, że ją znam. I widzę, że każdy jej tekst pomaga innym.

PraKreacja

Wojtek został Blogerem Roku, więc go już nie reklamuję. 😉

Kłosiński

Jacek to jest człowiek-wizja. Taki nasz rodzimy Seth Godin troszeczkę, szczupły okularnik, który ma pomysłów więcej niż neuronów, a i tak umie wybrać te najlepsze i pracować nad nimi wytrwale. Darzę Jacka głębokim szacunkiem i aspiruję do bycia równie skromną i kreatywną, kiedyś.

Halo Ziemia

Możemy się nie zgadzać światopoglądowo z Konradem, ale nie da się ukryć, że to jest blog społecznie ważny, wyważony, przemyślany, a do tego świetnie napisany i nienagannie opakowany w UI. Bloga Roku już zgarnął swego czasu, ale nie osiadł na laurach ani, ani. Jak jeszcze nie znacie, koniecznie nadróbcie.

Róbmy dobrze

Czytelnicy, dobrzeroby, to specyficzna grupa dla tego bloga, który prowadzony jest grupowo. Rednaczem jest tam Michał Nowakowski, ale do pomocy ma Olę, Martę, Aleksandrę, Agnieszkę i Tomka, oraz grupę gościnnych autorów. Wszystko zaś kręci się wokół przeżywania świata przez kulturę i sztukę. Od perełek instagramu po klasykę polskiej szkołę plakatu jest tam mnóstwo do odkrycia.

Michał Grześkowiak

Coach i public speaker, prywatnie mój dobry kolega. Wiele nauczył mnie o tym, czym jest prawdziwy nauczyciel i jak nie żyć dla pieniędzy, ale dla satysfkacji i spokoju ducha. Wielu znam coachów i trenerów osobistych, ale to dzięki niemu mam własną działalność gospodarczą, wynajmuję mieszkanie czy wciąż tworzę ten blog. Kiedy potrzebuję się skalibrować, reset niepokojów zapewnia mi ten facet. Polecam też filmy na jego kanale YouTube, promieniują zaraźliwą energią.

Co tu jeszcze robicie? Nie spać! Zwiedzać!