30 marca 2017

#IGLC – co to takiego i jak pomaga w nauce języków obcych?

Internet to, jak wiesz, niewyczerpane źródło materiałów do nauki języka obcego, ale od współczesnej biblioteki – gdzie znajdziesz nie tylko książki, ale i płyty audio oraz DVD – odróżnia go coś fantastycznego. Możliwość nie tylko skontatowania się z nauczycielem czy native speakerem, ale z uczniami na całym świecie.

Jednym z takich projektów, dla ludzi, którzy często odwiedzają social media jest właśnie #IGLC – Instagram Language Challenge (pl. Instagramowe Wyzwanie Językowe) – zapoczątkowane przez cudowną Lindsay Williams z Lindsay Does Languages.
Założenie jest proste – w każdym miesiącu na kanałach #IGLC publikowany jest post z sugerowanymi tematami do dowolnej interpretacji przez uczestników (po angielsku to się nazywa prompts). Zrobić w nawiązaniu do promptu można dowolną rzecz – nagrać filmik, zrobić zdjęcie, ułożyć zdanie z tym słowem w obcym języku, pokazać jakie się zrobiło fiszki na dany temat – nic uczestników nie ogranicza. Nie ma też obowiązku brać udziału w wyzwaniu codziennie. Po prostu ma Ci to uatrakcyjnić czy urozmaicić naukę i pozwolić znaleźć innych linguafili i ich kreatywne rozwiązania.

Wzięłom udział w #IGLC po raz pierwszy, a ze względu na to, że przygotowuję się do certyfikatów z PJM, to właśnie Polski Język Migowy uczyniłom przedmiotem moich postów. Poniżej kilka z nich, poprzedzonych promptami na marzec:

#IGLC #PJM #PolishSignLanguage TV / telewizor #LanguageChallenge

A post shared by Agnieszka Gorońska (@goronska) on

Więcej oczywiście znajdziecie (wraz z polecanymi lekturami i szczyptą foodie postów) na moim instagramie, polecam się do oberwowania. Poniżej jeszcze kilka innych osób z ich propozycjami do marcoweg #IGLC

https://www.instagram.com/p/BRqLjRoAmPI/?tagged=iglc

Tematem wyzwania w kwietniu będą LICZBY. Jeszcze nie wiem jaki język wybiorę, ale na pewno coś zakombinuję w tym temacie. Kto dołączy?